گروه‌های آموزشی


 
استخراج
استخراج

گروه استخراج معدن از سال 1378 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته استخراج معدن در مقطع کارشناسی ارشد نمود و از آن تاریخ به بعد سالانه بین 5 تا 7 نفر دانشجو پذیرش داشته است. هدف این گروه تربیت کارشناسان و متخصصین در زمینه های مختلف استخراج معدن می باشد. پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد در زمینه‌های طراحی الگوی آتشباری، طراحی و برنامه‌ریزی تولید معادن روباز، بررسی های فنی اقتصادی معادن و پروژه‌های معدنی، انتخاب ماشین آلات معدنی و...تعریف می‌شوند.

سرامیک
سرامیک

گروه سرامیک در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تربیت مدرس از سال 1368 فعالیت آموزشی - پژوهشی را آغاز کرد و در جهت نیل به اهداف خود در راستای توسعه علم و ارائه خدمات به جامعه، به تبیین محورهای پژوهشی در دو مقطع فوق‌لیسانس و دکتری اقدام نموده و در سنوات متوالی آن‌ها را مورد بازبینی قرار داده است. در حال حاضر گروه سرامیک با 3 نفر اعضای هیئت‌علمی؛ در مرتبه دانشیاری باهدف تربیت کارشناسانی با توان علمی بالا و کمک به توسعه و گسترش علم مهندسی سرامیک در سطح کشور فعال است.

فرآوری مواد معدنی
فرآوری مواد معدنی

گروه فرآوری مواد معدنی برای اولین بار در سال 1377 اقدام به پذیرش 5 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نمود و از آن تاریخ تاکنون سالیانه بین 5 تا 10 نفر دانشجو پذیرش داشته است که پس از فراغت از تحصیل جذب بازار کار شده‌اند.

مکانیک سنگ
مکانیک سنگ

بخش مهندسی معدن در بهار 1370 با تأسیس اولین گروه خود مکانیک سنگ شروع به کار نمود. سپس با تهیه سرفصل دروس کارشناسی ارشد و هماهنگی با شوراهای برنامه‌ریزی و گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این گرایش برای اولین بار در ایران راه‌اندازی و از مهرماه 1373 اولین گروه دانشجویان کارشناسی ارشد پذیرفته شدند و اکنون دانشجو در سطح دکتری نیز تربیت می‌نماید.

نانو مواد
نانو مواد

گروه نانو مواد دانشگاه تربیت مدرس كه زیرمجموعه بخش مهندسی مواد دانشگاه است در سال 1384 باهدف تربیت نیروی انسانی متخصص در گرایش‌های مختلف فناوری نانو در مقطع كارشناسی ارشد راه‌اندازی شد كه از اولین دوره‌های تحصیلات تكمیلی رشته نانو در سطح كشور است. پس از دانش‌آموخته شدن اولین دانشجویان كارشناسی ارشد در گرایش نانو مواد، گروه اقدام به پذیرش دانشجوی دكتری در رشته فناوری نانو با گرایش نانو مواد و نانو الكترونیك نموده است.